Szkolne pisemko ukazuje się od 1996r z inicjatywy polonistki Ewy Gronert-Raszewskiej, która pełni funkcję opiekunki redakcji.

Pierwszy numer gazetki ukazał się z okazji uroczystości nadania szkole imienia-Hansa Christiana Andersena-i nosił „roboczy” tytuł „Coś bez nazwy”. Była to świetna sposobność, by zaprezentować szkołę na szerszym forum. Mieliśmy bowiem wielu znakomitych gości, także z ambasady duńskiej. Cały nakład rozszedł się jak świeże bułeczki. Musieliśmy na życzenie uczniów dodrukować jeszcze kilkanaście egzemplarzy.

W pierwszych latach gazetka pisana była ręcznie i powielana na ksero. Od 2002 roku tworzymy je na komputerach, dzięki pomocy nauczycielki informatyki, Jadwigi Czupryn która od tego czasu jest drugim opiekunem redakcyjnym. „Coś bez nazwy” ukazuję się od października do czerwca, tylko w ciągu roku szkolnego. Co rok zmienia się zespół redakcyjny, a wraz z nim zawartość pisemka (stałe rubryki, szata graficzna), która jest wyrazem poglądów i zainteresowań „redaktorów”. Spośród stałej grupy redakcyjnej wybierani są „redaktorzy prowadzący” określoną stronę. To oni decydują o jej profilu tj. czy będzie dominowała na niej tematyka sportowa, muzyczna, wiadomości itp. Członkowie zespołu specjalizują się-zgodnie z własnymi predyspozycjami –w określonych formach wypowiedzi dziennikarskiej. Mamy więc specjalistów od wywiadów, reportaży, recenzji, łamigłówek, ciekawostek itp. Z tą grupą współpracuje duża ilość uczniów rozproszonych po wszystkich klasach, a zainteresowanych nieregularnym dostarczaniem materiałów do gazetki. Oprócz tego każdy uczeń ma prawo umieścić swój tekst w gazetce szkolnej.

Nasze sukcesy

  • I wyróżnienie w  Wojewódzkim Konkursie Gazetek Szkolnych”    (1997)
  • III miejsce w „Regionalnym Konkursie Gazetek Szkolnych”   (1998 i 2000) i II miejsce   (2004 i 2006)

Gazetka szkolna